Sport

Nasza biblioteka jest dostępna dla każdego ucznia     

więcej...

 

Biblioteka

 

Toys

Korzyści i zagrożenia związane

z Internetem.                     więcej... 

Internet

 

sport1

 

Nasze  sukcesy...            więcej...

 

Osiągnięcia

 

Books

  ... uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach zgodnie ze swoimi zainteresowaniami... więcej

 

 

 

 

 

Po szkole

Jesteś tutaj:

Start
PDF Drukuj Email

 

Św. Bernadetta Soubirous w wieku 12 lat otrzymała od swej siostry Antoniny różaniec, z którym święta nie rozstała się już do końca życia. Posłuszna słowom Matki Bożej przekazywała wiernym, którzy tłumnie zjawiali się na miejscu objawień, wezwanie Maryi do modlitwy różańcowej i pokuty. To Bernadetta usłyszała, że Maryja jest Niepokalanym Poczęciem. W polskim Gietrzwałdzie w 1877 roku Matka Boża do dwóch zdumionych Jej widokiem dziewczynek: dwunastoletniej Barbary Samulowskiej i przygotowującej się do pierwszej komunii Justyny Szafryńskiej przemówiła po polsku, wzywając wszystkich do modlitwy różańcowej i pokuty. Święci Franciszek i Hiacynta Marto dzieci z Fatimy od najmłodszych lat pomagały rodzicom wypasie owiec, a w ich domu panował zwyczaj wspólnego odmawiania modlitwy różańcowej. 13 maja 1917 roku na pastwisku w Cova da Iria dzieciom objawiła się Matka Boża. Maryja przykazała pastuszkom często odmawiać różaniec i pokutować w intencji nawrócenia grzeszników, aby w ten sposób wynagrodzić za ich winy wobec Niepokalanego Serca Maryi.

Martwimy się, czy nasze dzieci odpowiednio wcześnie wysłaliśmy na tańce, angielski, czy czwórka z polskiego na semestr to nie za mało, a czy nauczyliśmy już nasze dzieci modlić się różańcem… Nie… Dlaczego? Bo za mało czasu, bo to przeżytek, bo są inne ważniejsze umiejętności, które gwarantują osiągnięcie czegoś w życiu, bo sami nie umiemy i nigdy nie doświadczyliśmy mocy tej modlitwy… Czasem dziadkom uda się pod ostrzałem uśmieszków rodziny przekazać dzieciom coś z tradycji kościoła… Jeśli chcemy to zmienić – nic straconego, ciągle możemy zacząć – my i nasze dzieci. Jest tylko jeden warunek trzeba chcieć.

Pierwszy krok za nami - różańce gotowe. Przez kilka październikowych dni nasi uczniowie, korzystając z pomocy domowników przygotowywały sznurki pełne Maryjnych paciorków. Wszystkie są piękne, oryginalne i zdobią korytarz naszej szkoły. Jeden nawet został wypożyczony i ozdobił tablicę Parafialnej Biblioteki w Kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu.

Drugi krok również zrobiony. Z niebieskich i czerwonych balonów upletliśmy wspólny różaniec. Każde dziecko miało własny balonowy koralik, do którego przywiązało własnoręcznie napisane intencje różańcowe. Zebrani na boisku wraz z zaproszonymi przedszkolakami z sąsiadującego ze szkołą przedszkola trzymały w rękach wstążeczki, którymi powiązane były baloniki. Po wspólnej modlitwie wypuściły wstążeczki i wtedy w niebo uniósł się duży różaniec. Obraz unoszących się baloników uświadomił nam wszystkim i tym młodszym i tym starszym zebranym na boisku, że tak właśnie wzbijają się nasze modlitwy do nieba.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, dziadkom i rodzeństwu, którzy zaangażowali się osobiście w nasze szkolne „robótki dla nieba”. Może dzięki temu różaniec stanie się waszą osobistą modlitwą, która najpierw przez zajęte ręce będzieotwierała Wasze serca. Mamyrównież nadzieję, że własnoręcznie uplecione różańce zwiążą naszych uczniów z modlitwą. O to nasze nieustanne trwanie z Maryją przy Jezusie będziemy polecać w osobistych modlitwach.

                                                                                        Ksiądz Proboszcz Mariusz Sobek i Joanna Kęsik

Zapraszamy do Galerii...

Artykuł ukazał się w miesięczniku fornacyjnym "RÓŻANIEC" nr 11/19 kliknij tutaj

 

Kontakt

telefonPubliczna Szkoła Podstawowa w Zawadzie
ul. Kolanowska 4, Zawada,
46-022 Luboszyce
tel.: +48 77 4212881
email:  pspzawada@interia.eu

Wykonanie: LinkNet.pl